AUTO OPAT se zúčastní 10. ročníku ČEZ Czech New Energies Rallye v Českém Krumlově
18.05.2022

AUTO OPAT se zúčastní 10. ročníku ČEZ Czech New Energies Rallye v Českém Krumlově

Vedoucí provozovny KIA v Nupakách Tomáš Plzák předal dnes vůz KIA e-NIRO Miroslavovi a Petrovi Timurovi. Tato rodinná posádka bude reprezentovat naši firmu v již desátém ročníku závodu ČEZ Czech New Energies Rallye, kterého se mohou zúčastnit jen vozy s alternativními pohony. Závod původně vznikl jako součást doprovodného programu Rallye Český Krumlov.

Trať letos prošla změnami, které ze soutěže udělají ještě atraktivnější podívanou. Ta nejzásadnější a pro diváky nejatraktivnější bude změna lokality slavnostního startu, který se odehraje u Jaderné elektrárny Temelín. Po odpoledních přejímkách a shakedownu vyrazí první posádka na trať od zámečku Vysoký Hrádek v 18:30 hodin a do Českého Krumlova tak přijede už pod rouškou tmy.

Cílem závodu je splnit několik disciplín. Jedna z nich je spotřeba, která se měří dle mezinárodního standardu. V této disciplíně si velmi věříme díky skvělému technickému provedení KIA e-Niro a jeho nízké spotřebě 14.1 kWh/100 km.

Trať závodu je tajná. Tím se odhaluje další disciplína a tou je orientace. Závodníci budou muset pracovat s neznámou trasou, správně se zorientovat a projet kontrolní body, kde se hledí na rychlost a přesnost.

Všechny tyto disciplíny zajistí, že závod bude velice napínavý až do samotného konce a ukáže se schopnost a um jednotlivých závodníků. Naší posádce držíme palce a věříme, že jejich letošní cíl, kterým je bojovat o nejvyšší příšky, se podaří.

Pokud byste si chtěli udělat výlet, podpořit náš tým a zároveň zažít atmosféru nevšedních závodů, níže najdete program. Start závodu je ve čtvrtek 19. května v 18:30.

Program:

Čtvrtek:
18:30
Start soutěže
Jaderná elektrárna Temelín, zámek Vysoký hrádek

4 zkoušky pravidelnosti

22:50
Cíl 1. etapy, parc fermé (FIA ecoRally Cup), dobíjení (4,5 kW)
Český Krumlov, parkoviště P2 Pod poštou

Pátek:
9:00
Start 2. etapy
Český Krumlov, parkoviště P2 Pod poštou

3 zkoušky pravidelnosti

15:37
Cíl 2. etapy, parc fermé (FIA ecoRally Cup), dobíjení (4,5 kW)
Český Krumlov, parkoviště P2 Pod poštou

Sobota:
Start 3. etapy
Český Krumlov, parkoviště P2 Pod poštou

6 zkoušek pravidelnosti

14:00
Slavnostní cíl – PÓDIUM
Český Krumlov, Jelení zahrada

19:00
Slavnostní vyhlášení vítězů – PÓDIUM
Český Krumlov, Jelení zahrada

 

Českým Krumlovem to nekončí. Posádka s naším vozem se představí i na dalších závodech, jako třeba v červnu v Portugalsku. Kompletní seznam etap naleznete zde.