Jak správně připravíte své auto na zimu?
21.10.2021

Jak správně připravíte své auto na zimu?

Před každou zimou je potřeba se o své auto postarat a dopřát mu péči, aby netrpělo. Není to nic těžkého a s naším návodem to hravě zvládnete. Budete vědět, jak se starat o pneumatiky, akumulátor, karoserii a další důležité součásti vašeho miláčka. 

 

PNEUMATIKY

Pokud teplota klesne pod 5 stupňů Celsia, začněte zimním obutím. Zimní pneumatiky by mělykaždou sezónu jezdit na stejné straně vozidla. Vhodné je střídat pouze přední a zadní nápravu v závislosti na opotřebení vzorku. Letní pneumatiky po výměně umyjte, osušte, nahustěte a uložte buď na sebe nebo na stojan. Zkuste jim najít temné a suché místo se stabilní teplotou a ony tak zimu zvládnou bez obtíží.

 

SVĚTLA 

Správné seřízení světel je ve složitých zimních podmínkách základ. Jednak proto, abyste dobře viděli vy a také abyste neoslňovali protijedoucí řidiče. Nezapomeňte případně vyměnit již prasklé žárovky.

 

STĚRAČE

V zimě dostávají pořádně zabrat, a proto je vhodné před zimou sáhnout k výměně stěračů, pokud jsou již na hraně životnosti. Je lepší předejít nebezpečné situaci, než pak řešit pojistnou událost. 

 

AKUMULÁTOR
Váš akumulátor je vhodné před zimou očistit a dobít na plnou kapacitu. Vyhnete se tak problémům při startování, které vás mohou potkat, pokud hustota elektrolytu klesne pod 75 %. V nabídce každého servisu najdete hustoměr, kterým změříte kapacitu baterie.

MOTOROVÝ PROSTOR
Důkladně zkontrolujte všechny spoje a hadičky. Nesmí z nich nic prosakovat ani docházet k úniku oleje. V případě zjištění takovéto závady je nejlepší urychleně vyhledat servis a nechat opravit nedostatky. Pokud končí životnost svíčkám, je lepší je vyměnit ještě před zimou a vyhnout se tak problémům se startováním.

 

BRZDY
Brzdy jsou důležitým prvkem každého auta, o to víc právě v zimě. Na místě je kontrola brzdových destiček, lanovody ruční brzdy, hadiček a brzdového vedení. 

 

VÝBAVA
Výbava je dalším důležitým a nezbytným prvkem. V zimě je brzy tma a přes den potemnělo, takže u sebe mějte reflexní vesty pro všechny pasažéry. Dalšími články jsou náhradní pneumatiky a hodí se i zimní řetězy. A pozor, důležité je na cestu dobře vidět, proto by neměla chybět kompletní sestava žárovek pro případnou výměnu.

Teď již víte, jak připravit své auto na zimu. Nepodceňte přípravu, je to lepší, než řešit situaci na namrzlé zimní cestě. A pokud si nejste jisti, zajeďte k nám do servisu na adrese Komerční 467 a my se vám o auto postaráme.