Jak v létě bezpečně jezdit autem?
11.07.2022

Jak v létě bezpečně jezdit autem?

S přicházejícím létem začínáme častěji vyrážet na chaty, prodloužené víkendy či na dovolené. Víte, jaké nebezpečí může přinést špatně zabezpečený náklad, jaký rozdíl ve spotřebě dělají různé nosiče na kola nebo jakou servisní prohlídku byste měli podstoupit před letními výjezdy? Pokud ne, vše se dočtete v našem článku.

 

DOBŘE ZABEZPEČTE SVÁ ZAVAZADLA
Každý to známe – kufr je plný věcí a vy už nevíte, kam dát poslední kusy, takže nakonec odjíždíte od svého bydliště s autem naplněným po střechu. A to je první chyba – pokud v kufru auta nemáte zataženou roletku a prudce zabrzdíte, riskujete úrazy pasažérů. Vždy tedy jezděte se zataženou roletkou a pro opravdu bezpečný transport zavazadel můžete doplnit svůj vůz o cargo elementy od ŠKODA.

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/delici-mriz-podelna-octavia-iii-combi/p/5E9017222

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/delici-mriz-pricna-karoq/p/57A017221A

Například tyto cargo produkty můžete nalézt na oficiálním e-shopu ŠKODA. Kompletní nabídku pro další modely najdete zde.

Jakmile máte správně zabezpečená zavazadla, určitě by měli být dobře připoutáni i všichni cestující v autě. Tedy ne jen řidič a spolujezdec, ale i pasažéři na zadních sedačkách. Nepřipoutaný člověk v autě neohrožuje jen sebe, ale i ostatní: https://youtu.be/d7iYZPp2zYY

 

JAK AUTEM PŘEVÁŽET JÍZDNÍ KOLA?
Pokud jste milovníky jízdy na kole, potřebujete často přepravit kolo z bodu A do bodu B a to jinak než šlapáním na něm. Při transportu kol autem je potřeba využít příčníky, ať už na střechu nebo na kouli. My bychom vám doporučili spíše tu druhou variantu. S koly se na nich manipuluje snadněji než u nosičů na střeše. Oceníte to nejen při nasazování kol, ale hlavně při jejich sundávání, kdy se u nosičů na střeše hojně stává, že pedálem kola poškrábete lak auta. Proto v letních měsících v našich servisních střediscích v Nupakách a na Legerově velmi často lakujeme vozy. 

V neposlední řadě je nesporná výhoda nosičů na kouli o 0,8l/100 km nižší spotřeba paliva než u nosičů na střeše, což při cestě o délce 600 km a průměrné ceně paliva (v červnu 2022) 46 Kč činí zhruba 220 Kč na jednu jízdu.

 

SERVIS AUTA PŘEDĹETNÍMI CESTAMI
A jaké jsou další zásady bezpečné jízdy bez rizik? Například ty, které kryje naše letní servisní akce, kdy vám za pouhých 199 Kč na vašem vozidle:

– zkontrolujeme kapaliny,

– zkontrolujeme pneumatiky a případně je dofoukneme,

– zkontrolujeme a seřídíme světla,

– zvedneme vozidlo a zkontrolujeme jej zespoda.

Poté se na své cesty můžete vydat s čistou hlavou a bez rizik. Ušetřete si starosti a nechte si vůz zkontrolovat v AUTO OPAT. Akce platí pouze pro servisní středisko Nupaky. Objednejte se na servis buď na čísle 240 200 730 nebo online ZDE.