Před čím a jak chránit v zimě své auto?
19.11.2021

Před čím a jak chránit v zimě své auto?

Každý, kdo v zimě vyjede na silnice, musí věnovat zvýšenou pozornost péči o svůj vůz. Víte, jak zabránit korozi či jak se vyhnout nevítané návštěvě kun ve vašem motoru?

 

Jak zabránit korozi
Velkým nešvarem řidičů je odkládání myčky až na jaro. V zimě se hlavně na podvozku, podbězích, výfuku, blatnících a motoru mohou usazovat zbytky posypové soli, která velmi ráda škodí oceli a hliníku. Pokud je tedy auto v zimě vystaveno cestám, které jsou silně posolené, je potřeba ho alespoň dvakrát měsíčně umýt. Když budete mytí odkládat až na jaro, nemusí to dopadnout dobře a na karoserii se mohou začít objevovat první známky koroze.

 

Co dělat v případě výskytu koroze?
Jsou dvě možnost: jedna složitější a druhá snazší. První je zbavit se jí po vlastní ose. Místo, kde se vyskytuje koroze, je potřeba obrousit, ošetřit odrezovačem, vysušit, nanést tmel, ten následně zbrousit a poté místo nastříkat a nalakovat. Je to však složitý proces, který se svépomocí nemusí podařit. Druhou možností je dovézt auto do servisu, třeba k nám do AUTO OPAT Nupaky a my vám s korozí pomůžeme.

 

Co vás může v zimě ještě potkat?
Kuna je roztomilé zvířátko do té chvíle, dokud se zrovna neschovává pod kapotou vašeho vozu. Kuny rády vyhledávají teplo motoru, kde překoušou kabely a další součástky a vy pak auto nenastartujete. Není dobré toto brát na lehkou váhu, protože oprava se může vyšplhat i do vyšších částek. U nás v AUTO OPAT Nupaky vám kabely rádi vyměníme a motor následně ošetříme speciálním nástřikem, který kuny odpuzuje. Určitě doporučujeme havarijní pojištění Škoda, které tuto opravu kryje.

 

Jak může kapalina do ostřikovačů poškodit vůz

Kapalinu do ostřikovačů je třeba zředit v poměru, který uvádí výrobce. Mnoho řidičů v dobré víře použije více koncentrátu než vody, čímž často dochází k následnému poškození chromování a předních světel.

 

Buďte proto v zimě opatrní a starejte se poctivě o své auto, abyste vám dlouho vydrželo. Mnoho šťastných kilometrů přeje AUTO OPAT.