V AUTO OPAT se konalo již druhé mistrovství ČR ve virtuální cyklistice
29.03.2022

V AUTO OPAT se konalo již druhé mistrovství ČR ve virtuální cyklistice

V AUTO OPAT Nupaky jsme v úterý 22. března 2022 už podruhé pořádali závod ve virtuální cyklistice. Na trenažerech platformy ROUVY jsme v našem showroomu přivítali řadu hvězd, které bojovaly o přední příčky v šampionátu. Letos se k této události přidal čtyřdílný seriál Visegrad 4 e-CUP a vše vyvrcholilo druhým bojem o české tituly v rámci ŠKODA eMČR. „Z virtuálních závodů se stává skoro regulérní cyklistická disciplína. Řada kluků tomu v zimě propadla a já to rozhodně nepovažuji za nějakou degradaci. Titulu mistra republiky si cením a určitě ho budu chtít obhájit,“ řekl Daniel Turek, profesionál z rakouského týmu Felbermayr-Simplon Wels, který loni společně s Martinou Sáblíkovou vybojoval titul. Avšak letos se mu titul obhájit nepodařilo a Daniel Turek se umístil na druhé příčce. První místo ŠKODA  eMČR obsadil člen španělské stáje Equipo Kern Pharma Vojtěch Řepa.

V boji o mistrovský dres mezi ženami patřila k velkým favoritkám Eliška Kvasničková, která stejně jako Vojtěch Řepa vybojovala celkové první místo.

Showroomu AUTO OPAT bojovalo o tituly 20 vybraných závodníků. Podmínky byly pro všechny stejné, a to včetně kalibrovaných trenažerů. Ty byly nastaveny pro všechny na stejné podmínky a dle hmotnosti nominovaných, aby vše bylo v souladu s pravidly UCI pro e-sport. Závod byl živě streamován na youtube kanálu ROUVY byl vysílán také v České televizi.