Zpět na modely ŠKODA

ŠKODA CITIGOe iV

Cena od
479 900 Kč
Vyzkoušejte si tento vůz na testovací jízdě
Petr Mansfeld
Vedoucí prodeje nových vozů
606 055 959
Kontaktovat prodejce

To nejdůležitější o nové ŠKODA CITIGOe iV

  • Jedná se o první sériově vyráběný vůz značky ŠKODA s plně elektrickým pohonem
  • Na jedno nabití urazí vzdálenost až 252 kilometrů, v případě potřeby můžete dobíjet rychlonabíječkou na stejnosměrný proud
  • Vyniká rychlým nabíjením, nulovými emisemi a skvělými pohybovými vlastnostmi v městském prostředí

Motor, nabíjení baterií a dojezd

Vůz ŠKODA CITIGOe iV je vybaven elektromotorem s výkonem 61 kW a pohonem předních kol. Maximální točivý moment 212 Nm zajišťuje bystré a rychlé reakce vozu, které oceníte na městských křižovatkách a v hustém provozu. Zrychlení z 0 na 100 dosáhnete za 12,5 sekundy a maximální rychlost vozu je 130 km/h. Vůz je vybaven několika režimy, které ovlivňují dojezd vozu. Kromě běžného jízdního režimu  můžete šetřit energii v bateriích výběrem režimu ECO nebo ECO+, které snižují spotřebu a zvyšují dojezd (dosahují toho snížením výkonu motoru a omezením některých systémů, jako je klimatizace). Maximální vzdálenost, kterou s vozem můžete ujet, je tak cca 252 kilometrů. Převodovka je jednostupňová automatická.

Vůz je poháněn bateriemi, které mají kapacitu 36,8 kWh a jsou umístěny v podlaze vozu. Nabíjení může probíhat buď na nabíjecích místech elektromobilů, nebo ze standardní domácí zásuvky s výkonem 2,3 kW. Stačí připojit kabel ke konektorům, které jsou ukryty na boční straně vozidla na místě, kde u vozů se spalovacím motorem tankujete benzín nebo naftu. Doba nabíjení se liší podle zvoleného způsobu dobití: z běžné domácí zásuvky dobijete vůz na 80 % za 12 hodin a 43 minut, z nabíjecí stanice WallBox 7,2 kW s odpovídajícím kabelem dobijete vůz jen za 4 hodiny a 12 minut. Oba tyto způsoby využívají střídavý proud AC, které se běžně využívá v domech a bytech. Třetím typem nabíječky je kombinovaný nabíjecí systém CCS se stejnosměrným proudem, který dobije vůz na 80 % za pouhou 1 hodinu. Spotřebu baterie snižuje systém rekuperace brzdné energie, kterým při brždění můžete znovu získáváte energii a ukládáte ji zpět do baterie vozu.

Výhodou tohoto elektrovozu je relativně snadný servis a tichý chod motoru. Naše planeta jistě ocení také nulové lokální emise.

Bezpečnost a technologie

Vůz je vybaven bezpečnostními asistenty, které vám pomůžou zajistit, že bez škrábance dorazíte až do cíle. Hodit se vám bude například asistent pro jízdu v pruzích nebo signalizace při parkování umístěná v zadním nárazníku. Vůz je vybaven čelními airbagy (pro řidiče umístěn ve volantu, pro spolujezdce v palubní desce), airbag na místě spolujezdce je možné deaktivovat. Ty doplňují přední boční a hlavové airbagy.

Každý vůz je vybaven spoustou on-line funkcí, které umožňují dálkové zapínání klimatizace, nabíjení baterií nebo kontrolu dojezdu vozu z jakéhokoli místa, a to díky aplikacím Move&Fun a ŠKODA Connect.

Design

  • Exteriér

Vůz ŠKODA CITIGOe iV charakterizují z předního pohledu výrazné světlomety s denním LED svícením, nově tvarovaný přední nárazník a mřížka – vše v barvě karoserie. Kapota je krátká, dlouhý rozvor a minimální převisy vytváří ideální tvar pro snadnou pohyblivost vozu v městských uličkách. Auto si můžete obléct do barevného hávu podle vlastních preferencí – díky programu ColourConcept můžete zkombinovat různé barvy karoserie s kontrastní střechou a vnějšími zpětnými zrcátky obarvenými načerno.

  • Interiér

Ačkoli se jedná o menší vůz, všichni cestující mají v prostoru vozu dostatek místa pro pohodlné cestování. Samozřejmostí jsou ergonomická sedadla a praktické úložné prostory. Interiér nejvýrazněji identifikuje stylový dekor přístrojové desky v černé nebo stříbrné barvě a bílé ambientní osvětlení, které vytváří velmi útulný dojem v interiéru. Zavazadlový prostor má v základním rozložení objem 250 litrů, v případě, že potřebujete převézt méně cestujících a více nákladu, stačí sklopit zadní opěradla a získat prostor 923 litrů.

Rozměry

Délka: 3597 mm

Šířka: 1645 mm

Výška: 1481 mm

Rozvor: 2422 mm

Zavazadlový prostor: 250 l

Cena

Základní cena vozu je 479 900 Kč s výbavou Style. Více informací v ŠKODA Citigoe iV – ceník.

Video
Recenze a testy

Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí? (autorevue.cz)

Škoda Citigo-e iV: První jízdní dojmy (fdrive.cz)

Jak jezdí první elektromobil Škoda? Vyzkoušeli jsme nové Citigoe iV (auto.cz)

Financování

Rádi byste si pořídili nový vůz, ale nemáte dostatečné finanční prostředky? Nebo je máte, ale neradi byste je všechny investovali do automobilu? Pak vám rádi pomůžeme s financováním vybraného vozu.

Přizpůsobíme se vašim požadavkům a možnostem. Záleží jen na vás, jakou si zvolíte výši splátky předem, měsíční splátku, délku smlouvy, zda splátky budou zahrnovat i pojištění a mnoho dalšího:

  • Doba splácení je možná od 6 do 72 měsíců
  • Akontace od 0 %
  • Zůstatková hodnota až 60 %
  • Nabízíme nejvýhodnější pojištění na trhu.
Poptat financování

Konfigurátor

Po stisknutí tlačítka se vám v novém okně otevře konfigurátor na oficiálním webu Škoda.

Konfigurátor ŠKODA