Zpět na modely ŠKODA

ŠKODA ENYAQ iV

Cena od
1 239 900 Kč
Vyzkoušejte si tento vůz na testovací jízdě
Petr Mansfeld
Vedoucí prodeje nových vozů
606 055 959
Kontaktovat prodejce

Moderní interiér, příjemný dojezd a robustní vzhled. Nová vlajková loď české automobilky je stylový elektrovůz, který kombinuje praktické a funkční vlastnosti se skvělým designem.

To nejdůležitější o ŠKODA ENYAQ iV

  • ŠKODA ENYAQ iV je pětimístné SUV, které se má stát novou vlajkovou lodí české automobilky.
  • Start sériové výroby je plánován na konec letošního roku a uvedení na trh proběhne na jaře roku 2021. V současnosti je možné si vůz předobjednat.
  • Bude vyrobeno také 1895 vozů v limitované edici Founders Edition pro připomenutí 125leté historie společnosti.
  • Jedná se o první elektromobil ŠKODA postavený na koncernové platformě MEB, která poskytuje nadstandardní prostor v interiéru a umožňuje mít ve voze rovnou podlahu.

Design

Exteriér nového elektromobilu ENYAQ iV charakterizuje robustní vzhled SUV doplněný několika typickými prvky: krátká kapota s výraznou přídí, vysoko posazená maska chladiče, pozvolna klesající linie střechy a velká kola. LED-Matrix světlomety mají nově pojatý design. Skvěle je podchycený aerodynamický odpor s hodnotou 0,27, což je na poli SUV vynikající hodnota.

Délka: 4648 mm

Šířka: 1877 mm

Výška: 1618 mm

Rozvor: 2765 mm

Kapacita zavazadlového prostoru: 585 litrů

Největší změnu oproti modelům ŠKODA se spalovacími motory zaznamenáte v interiéru. Díky platformě MEB se uvnitř vozu nenachází typický středový tunel spojující nápravy jako u jiných škodovek 4×4 a vůz má rovnou podlahu. Přední a zadní náprava u varianty 4×4 spolu komunikují jen elektronickou cestou.

Interiér tak získává vzdušnost, kterou designéři doplnili o moderní kombinace materiálů s možností přizpůsobit si prostor vlastnímu vkusu. Právě použité materiály mají za úkol navodit v autě příjemnou atmosféru, která by se měla podobat interiérům moderních domů a bytů. Příjemným bonusem je udržitelný přístup: potahy sedadel mohou být vytvořeny z kombinace vlny a vláken z recyklovaných PET lahví. Kožené čalounění v koňakové barvě má svou barvu z extraktu listů olivovníku.

Ve voze ŠKODA ENYAQ iV nenajdete tradiční přístrojový štít, ve středu je umístěn jen menší 13″ displej, o patro níže potom najdete nejdůležitější fyzická tlačítka. Nad volantem se nachází malý displej a head-up displej s rozšířenou realitou poskytující důležité informace řidiči.

Cena a objednání

Cena nového vozu ŠKODA ENYAQ iV bude na českém trhu začínat na 1 059 900 Kč. Předobjednávat vozy je možné od 3. září 2020, oficiální prodej je naplánovaný na jaro 2021.

Varianty, motory a dojezdy

Nový elektromobil bude v České republice v prodeji ve čtyřech výkonových variantách, se dvěma kapacitami baterie a dvěma druhy pohonu.

  • Při uvedení na český trh bude základem provedení ENYAQ 60 iV s baterií s kapacitou 62 kWh (58 kWh využitelných) a elektromotorem o výkonu 132 kW, které přináší dojezd až 390 kilometrů v cyklu WLTP.
  • ENYAQ 80 iV je druhou verzí s pohonem zadní nápravy, tentokrát má elektromotor výkon 150 kW a točivý moment 310 Nm. Kapacita baterie je 82 kWh (77 kWh využitelných) a právě toto provedení nabídne nejdelší dojezd až 510 kilometrů na jedno nabití v cyklu WLTP.
  • Baterii s touto nejvyšší kapacitou využívají i dvě verze s pohonem všech kol. ENYAQ 80X iV má díky dalšímu elektromotoru na přední nápravě celkový výkon 195 kW.
  • Sportovní ENYAQ RS iV pak nabídne dokonce 225 kW. Obě tato provedení mají dojezd v cyklu WLTP až 460 kilometrů.

Nabíjení

Díky nabíjecí kartě MyŠKODA Powerpass budete moct dobíjet vůz nejen v České republice, ale také na většině dobíjecích stanic v zemích Evropské unie. ŠKODA se také aktivně zapojuje do výstavby nových rychlodobíjecích stanic Ionity, které umožní pohodlnější cestování. Tyto stanice můžete využívat díky rychlonabíjecímu kabelu.

Pro dobíjení v domácích podmínkách budete moct využít wallbox ŠKODA iV Charger, který se vyrábí ve dvou verzích, přičemž obě umožní sledovat aktuální stav nabíjení vozidla, stejně jako spotřebovanou elektrickou energii.

Konfigurátor

Po stisknutí tlačítka se vám v novém okně otevře konfigurátor na oficiálním webu Škoda.

Konfigurátor ŠKODA